Sürekli Eğitim Merkezi

  • Our Company

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin temelleri Dış Ticaret Enstitüsü’ne dayanmaktadır. Dış Ticaret alanında seçkin eğitimler düzenleyen Dış Ticaret Enstitüsü, İstanbul Ticaret Odası bünyesinde 6 yıl eğitim birimi olarak faaliyet gösterdikten sonra yaygın eğitimde büyük katkılar sağlayan İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde eğitim-öğretim çalışmaları yürütmüş, 2007-2008 eğitim-öğretim yılından itibaren tüm eğitim programları Sürekli Eğitim Merkezi tarafından devam ettirilmiştir.

Sürekli Eğitim Merkezi, akademik deneyimi ve sektör deneyimini birleştirerek bireysel, mesleki, sektörel, kurumsal, sosyal ve kültürel eğitimleri uluslararası standartlarda düzenlemeyi misyon edinmiş ve alanında kalıcı bir marka olmayı başarmıştır. Hayat boyu öğrenme yaklaşımını esas alan Sürekli Eğitim Merkezimiz, gerek bireysel gerekse kurumsal düzeyde muhataplarına en üst seviyede katkıda bulunmayı hedeflemekte, sürekli değişimin yaşandığı günümüz iş dünyasının yeni gerçeklerine uyum sağlamayı hedef alan uluslararası standartlarda eğitim programları düzenlemektedir.

Başta İstanbul Ticaret Odası olmak üzere, iş dünyasını temsil eden Sivil Toplum Kuruluşları, Dernekler, KOSGEB, İŞKUR, Özel İşletmeler, Yerel Yönetimler ve Uluslararası Kuruluşlar ile ortak yürütülen programların yanı sıra üniversite öğrencilerimize ve personelimize yönelik olarak da eğitimler organize etmektedir. Merkezimiz bünyesinde eğitim programları; ‘Uzmanlık Eğitimleri’, ‘Bireysel Gelişim Eğitimleri’, ‘Hukuk Eğitimleri’, ‘Yabancı Dil Eğitimleri’ olmak üzere dört ana başlık altında toplanmakta ve toplumun her kesiminde sosyal sorumluluk bilinciyle düzenlenmektedir.